ویدئو سرور و مبدل دوربین آنالوگ به شبکه

ویدئو سرور دستگاهی است برای تبدیل انواع دوربین مداربسته آنالوگ و دوربین مداربسته AHD به دوربین مداربسته تحت شبکه، تا بدین وسیله امکان اتصال دوربین مداربسته آنالوگ و دوربین مداربسته AHD به سیستم دوربین مداربسته تحت شبکه فراهم شود.

ویدئو سرور در بازار نام‌های دیگری نیز دارد، که عبارتند از: ویدئو انکودر | ویدئو دیکدر | مبدل دوربین آنالوگ به دوربین IP | مبدل دوربین آنالوگ به دوربین دیجیتال | و مبدل دوربین مداربسته AHD به دوربین مداربسته تحت شبکه

 

ویدئو سرورهای موجود در بازار تولید برندهای گوناگونی از اکتی و هایک ویژن گرفته تا سایر برندها می‌باشند. ویدئو سرورها یا ویدئو انکودرهای موجود در بازار به صورت تک کاناله، چهار کاناله، هشت کاناله و شانزده کاناله و بالاتر موجود می‌باشند.

کاربردهای ویدئو سرورها، ویدئو انکودرها و ویدئو دیکدرها در صنعت دوربین مداربسته و تجهیزات سیستم نظارت تصویری و سیستم‌های مانیتورینگ راه دور بسیارند. یکی از این کاربردها زمانی پیش می‌آید که قرار است در یک سیستم هم از دوربین های آنالوگ و هم از دوربین های تحت شبکه دیجیتال استفاده شود، و سیستم ذخیره سازی تصاویر نیز یک سیستم ذخیره ساز تحت شبکه (دستگاه NVR) میباشد. در چنین سیستمی یک یا چند دوربین آنالوگ نزدیک به یکدیگر را به یک دستگاه ویدئو سرور متصل میکنند و سپس با خروجی کابل شبکه، تصاویر را بر روی بستر شبکه به سوی سیستم ذخیره ساز تحت شبکه انتقال میدهند.

یکی دیگر از کاربردهای ویدئو سرور در سیستم دوربین مداربسته آنالوگ می باشد که به دلیل فاصله زیاد دوربین ها از سیستم ذخیره ساز آنالوگ، استفاده از رادیو آنتن‌های وایرلس برای ارتباط بین دوربین و دستگاه ذخیره ساز گزینه مناسبی می باشد. ولی برای انتقال تصاویر یک دوربین مداربسته آنالوگ بر روی بستر شبکه و از طریق آنتن وایرلس نیاز به تبدیل تصاویر آنالوگ به تصاویر دیجیتال دارد. از اینرو می توان از یک دستگاه ویدئو سرور (ویدئو انکودر) برای تبدیل تصاویر چندین دوربین مداربسته آنالوگ به تصاویر دیجیتال استفاده نمود، سپس این تصاویر دیجیتال را از طریق آنتن وایرلس انتقال داد. در این سیستم از آنجایی که دستگاه ذخیره دستگاه DVR آنالوگ می باشد، قبل از انتقال مستقیم تصاویر دریافت شده از آنتن وایرلس، این تصاویر دیجیتال از طریق یک ویدئو دیکدر تبدیل به تصاویر آنالوگ شده، سپس به دستگاه DVR از طریق کابل RG59 و سوکت BNC انتقال می یابند.

Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *